افرادی که از ظاهر خط فک یا چانه خود احساس نارضایتی می کنند ممکن است بخواهند از طریق نزریق ژل آن را برطرف کنند . پرکننده های فک ، نوعی پرکننده پوستی تزریق شده ، می تواند یک محلول غیرجراحی را ارائه دهد.

چانه و فک می تواند ناشی از افزایش سن یا ژنتیک باشد ، اما همه پرکننده ها روش برابر نیستند. مهم این است که بفهمید پرکننده های فک چه کاری می توانند انجام دهند و چه کاری نمی توانند انجام دهند تا در نتیجه به نتیجه ای که دوست ندارید نرسید.

در این مقاله ، ابه تزریق ژل به چانه ، روش کار و آنچه را که می توانید از نتایج انتظار داشته باشید ، مرور خواهیم کرد.

با ژل فیلر هایی مانند ژل آرویه ، ژوویدرم ، رووفیل ، آلاینا ، پرفکتا و آیدیا می توان فک یا چانه را به حالت دلخواه تان در آورد .

پرکننده فک چیست؟

پرکننده های فک ژل هایی هستند که به پوست تزریق می شوند. آنها حجم تولید می کنند و اسید هیالورونیک یا کلاژن را تحریک می کنند . این می تواند از ظاهر افتادگی ، پوستی گشاد و تحلیل رفتن استخوان در اطراف فک بکاهد.

از پرکننده فک می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

اثرات کاهش حجم وابسته به سن را در قسمت پایین صورت کاهش دهید

یک خط فک با شکل بیضی شکل تر ایجاد کنید

ظاهر جولدها را کاهش می دهد

خط فک را کانتور کنید و به آن ظاهری واضح تر دهید

یک خط فک نامتقارن را متعادل کنید

چانه را تقویت یا اضافه کنید

یک پایه و قاب محکم برای صورت ایجاد کنید

چگونگی به نظر رسیدن چانه تأثیر اساسی در شکل کلی صورت دارد. اگر از چانه در حال عقب رفتن رنج می برید و مراقب روشهای جراحی نیستید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تغییر شکل غیر جراحی چانه از طریق تزریق ژل در چانه ، به مطالعه ادامه دهید .

بازسازی شکل چانه چیست و چگونه بر زیبایی صورت تأثیر می گذارد؟

کانتور کردن چانه و بهبود شکل آن با پرکننده تزریقی هیالورونیک ، تزریق ژل به روش چانه ، نقش بسزایی در اصلاح فرم صورت دارد. زاویه بین تیغه بینی و خط فک یکی از برجسته ترین ویژگی های زیبایی صورت به ویژه نیمرخ است. بنابراین ، اگر ظاهر غرق شده ، افتادگی یا عقب رفتن در چانه را مشاهده کردید ، در بهبود حالت تردید نکنید.

پرکننده فک زاویه تیزتری به صورت می دهد و باعث می شود لاغرتر به نظر برسید . این یک تغییر ظریف است ، که هرگز بیش از حد و بیش از حد بالا به نظر نمی رسد .

اما بسیاری از پزشکان برای بزرگ شدن چانه و تعریف خط فک از فیلرهای خارج از برچسب استفاده می کنند. متداول ترین پرکننده های فک که پزشک شما ممکن است استفاده کند شامل موارد زیر است:

اسید هیالورونیک

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم

انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که ممکن است پزشک برای فک و چانه توصیه کند. اما در حال حاضر ، تنها ماده پر کننده مورد تایید FDA برای تقویت فک و چانه است.

پرکننده های ضخیم تر برای چانه و خط فک بهترین هستند ، زیرا انعطاف پذیر نیستند و در همان جایی که از نظر استراتژیک قرار می گیرند باقی می مانند.

پرکننده فک به تنهایی معمولاً برای از بین بردن چانه دو طرفه توصیه نمی شود . اما ممکن است در صورت ترکیب با سایر روش ها مانند برای این شرایط مفید باشد  .

هزینه پرکننده فک چقدر است؟

وقتی فقط برای اهداف زیبایی استفاده می شود ، پرکننده فک تحت پوشش بیمه درمانی نیست. هزینه های شما ممکن است بسته به منطقه جغرافیایی و پزشک تجویز شده متفاوت باشد.

نوع پرکننده ای که دکتر شما توصیه می کند نیز ممکن است تا حدودی هزینه را تعیین کند.

سن نیز ممکن است عاملی باشد که بر هزینه تأثیر می گذارد.

بیماران مسن که کاهش استخوان و حجم بیشتری را تجربه کرده اند ممکن است نیاز به استفاده از سرنگ بیشتر در هر جلسه داشته باشند .

ماده پرکننده به تدریج توسط بدن متابولیزه و تجزیه می شود. پزشک شما ممکن است توصیه کند که هر 6 ماه یا همین حدود برای آمپول های تازه کننده برگردید. این مقادیر کمتری از پرکننده ممکن است برای شما نیمی از مقدار یا بیشتر از درمان اولیه شما باشد.

چه عواملی باعث عقب رفتن چانه می شود؟

عقب رفتن چانه و ظاهر فرورفته در ناحیه خط فک به دلایل مختلف ممکن است اتفاق بیفتد. به طور کلی ، این وضعیت بیشتر در بین افرادی اتفاق می افتد که به دلیل افزایش سن وزن زیادی از دست داده اند و یا قوام بافتی را از دست داده اند. بر این اساس ، علل احتمالی عقب رفتن چانه شامل موارد زیر است:

کاهش شدید وزن

کاهش قوام بافتی در نتیجه افزایش سن

آیا با تزریق پرکننده می توان چانه عقب را کنترل کرد؟

اصلاح چانه در حال جمع شدن با استفاده از فیلر یا ژل هیالورونیک در فرم صورت ، بسیار تأثیرگذار است. چانه عقب افتاده تقارن صورت ، به ویژه در نیمرخ را تحریف می کند. بعضی اوقات این وضعیت به صورت ارثی اتفاق می افتد و به دلیل کوچک بودن فک پایین ایجاد می شود و گاهی نیز در اثر پیری و از بین رفتن کلاژن طبیعی و چربی زیر جلدی ایجاد می شود.

در هر دو مورد ، ما می توانیم با تزریق ژل و پرکننده در ناحیه چانه به روشی سریع و از پیش برنامه ریزی شده این وضعیت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیم .

تأثیر بازسازی چانه بر صافی خط فک

اکثریت مردم از این که دو طرف صورتشان در ناحیه خط فک دارای حالت آویزان است ناراضی هستند. آنها دلیل این وضعیت را کاهش قوام پوست در دو طرف صورت می دانند. با این حال ، در درصد زیادی از این موارد ، لازم است که هم روش تزریق پرکننده را در ناحیه غرق شده تلفیق کنیم تا وضعیت صورت بهتر شود. با این حال ، در بعضی موارد ، تزریق پرکننده در ناحیه فرورفته چانه های چانه ، مسئله را به تنهایی حل می کند.

دوام پرکننده چانه چقدر طول می کشد؟

پر کننده چانه غالباً بین 6 تا 9 ماه دوام می آورد.

آیا تزریق پرکننده چانه درد دارد؟

درد هنگام تزریق ژل فیلر به چانه تقریباً صفر است زیرا ما از کرم بیهوشی استفاده می کنند و مواد پرکننده با کیفیت بالا معمولاً حاوی لیدوکائین هستند. در مورد کبودی پس از تزریق در ناحیه چانه ، باید توجه داشته باشید که هیچ کبودی در این ناحیه رخ نمی دهد.

در چه مواردی بوتاکس را در ناحیه چانه تزریق می کنیم؟

ما تزریق بوتاکس را برای افرادی تجویز می کنیم که چانه های آنها هنگام صحبت و خندیدن گودی کوچک ایجاد می کند. این وضعیت به دلیل مکانیسم حرکت عضلات چانه رخ می دهد ، که باعث انقباض و خرد شدن پوست چانه می شود. وقتی بوتاکس تزریق می شود ، آن عضلات شل می شوند و در نتیجه ، این وضعیت دوباره احیا می شود.

مزایای تزریق  ژل به چانه

بلافاصله پس از تزریق می‌توانید تغییرات را مشاهده کنید

عوارض این روش بسیار ناچیز و محدود است

پس از انجام این روش به سرعت می‌توانید به کار و زندگی روزمره بازگردید

در صورتی که از ژل‌های هیالورونیک اسید برای اینکار استفاده شده باشد، امکان بازگشت به قبل از تزریق وجود دارد

این عمل طی زمان کوتاهی در مطب قابل انجام است .