تقویت و بهبود موی سر اقایان

ریزش موی سر در اقایان علت های مختلفی دارد و به دلیل  ضعیف بودن موی سر اقایان نسبت به خانم ها و وجود مو های زاعد روی بدن احتمال ریزش در اقایا نسبت به خانم ها بیشتر است . یکی از راه های تقویت ریشه مو و ساقه مو و جلوگیری از ریزش و ویش مجدد مو هست استفاده از کپسول هیرویت هلث اید 30 عددی  میباشد که داروخانه انلاین جالینوس ان را اراعه میدهد .

 

انواع مختلف ریزش مو در اقایان

 ریزش ارثی

اتفاق زیادی  که امروزه اکثر افراد با آن درگیر هستند ریزش مو ارثی است مخصوصا در اقایان. به طور میانگین می توان گفت که اکثر افراد روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تار مو از دست می دهندکه این امر طبیعی است اما  اگر این میزان بیشتر شود نشان دهنده ریزش موی شدید است . اما در حال حاضر راه های زیادی برای درمان وجود دارد با پشرفت علم پزشکی  . البته باید گفت که اگر علت ریزش مو و کم حجم بودن مو ارثی باشد در این صورت بیماری محسوب نمی شود بلکه یک امر طبیعی است . چرا که وجود برخی از ژن ها و هورمون ها در بدن فرد که ان ها را از مادر یا پدر به ارث گرفته است باعث بروز چنین اتفاقی شده است که بدین ترتیب نباید آن را یک بیماری حساب کرد . البته این امر طبیعی بدون درمان نبوده و راه های مختلفی وجود دارد که از شر ریزش مو خلاص شوید.

علت ریزش مو گاهی در زنان بالای ۳۰ سال به دلیل یائسگی است که بسیار کمتر از اقایان و در مردان نیز برخی وجود الگوی طاسی مشهود است. از جایی که خیلی از افراد فکر می کنند که طاسی مو از خانواده مادری به ارث می رسد محققان دریافتند که این فرضیه اشتباه است و طاسی یا ریزش موی ارثی ا هر دو والدین به فرزند به یک اندازه منتقل می شود . گاهی اوقات نبود برخی از هورمون ها مثل تستوسترون در آقایان باعث ریزش مو ، نازک شدن مو و عدم رشد مجدد در قسمتی از سر می شود که مو در انجا ریخته شده .

نازک شدن تاج یا فرق سر

بعضی از اقایان نازک شدن را در پشت بالای سر – به نام “تاج” یا ” فرق سر” تجربه می کنند. این مشکل می تواند دوباره با پسرفت خط موی دائمی همزمان شود، اما گاهی اوقات مردان تنها یکی از این دو را خواهند داشت . ریزش مو در تاج معمولا با نازک شدن شروع می شود تا پوست سر ظاهر شود و پس از آن یک نقطه طاسی ممکن است ظاهر شود . این نقطه طاسی ممکن است تا زمانی پیشرفت کند که به خط موی در حال ریزش برسد و یا یک ناحیه مشخص از طاسی در بالای سر ایجاد کند . با این حال ، گستردگی یا الگو از شخصی به شخص دیگر متفاوت است، اما ریزش مو یا طاسی در ناحیه تاج بسیار رایج است.

نازک شدن عمومی تار مو ها

الگوی کمتر رایج ریزش مو، نازک شدن کلی است که به طور یکنواخت در پوست بالای سر گسترش می یابد. مردان مبتلا به این الگو از ریزش موها متوجه عقب رفت مشخص خط مو و یا نازک شدن تاج نخواهند شد و در موارد نازک شدن کلی، شروع ریزش مو ممکن است کمتر واضح بوده و شناسایی آن طول بکشد.

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی ، مانند سایر الگوهای ریزش موی مردانه، می توان با موفقیت از این نوع نازک شدن جلوگیری و در بسیاری از موارد آن را معکوس نمود. مانند سایر الگوهای الگوی طاسی مردانه، نازک شدن کلی بر روی پشت و کنار سر پوست تاثیر نمی گذارد و اگر ریزش مو را در این مناطق تجربه می کنید، ناشی از بیماری دیگری است . یکی از راه های درمان ریزش مو در اقایان استفاده از کپسول زینک پلاس (۱۰ میلی گرم) یوروویتال ۶۰ عددی میباشد که جالینوس دارو خانه انلاین اراعه دهنده این محصول به شما عزیزان میباشد .

طاسی منطقه ای

طاسی منطقه ای یک بیماری است که می تواند در هر زمانی از زندگی بین تولد و سالخوردگی روی دهد.دلیل این نوع از ریزش میتواند عصبی باشد این بیماری باعث ایجاد لکه های طاسی ناگهانی می شود که می تواند از لکه های کوچک به اندازه لوبیا تا تکه های بزرگ تر به اندازه توپ تنیس باشد. شکل های شدید تر طاسی عبارتند از طاسی کامل یا طاسی جهانی که باعث از دست دادن کل مو در سر  Totalis  یا ریزش مو در کل بدن  Universalis  می شود. هر دو مورد آخر بسیار نادر هستند.

متوقف کردن روند نزولی موها

برای غلبه و جلوگیری  بر روند کم پشت شدن موها جلوگیری از نازک شدن موها مهم است زیرا برای ضخیم کردن موها تقریبا درمان ثابتی وجود ندارد و هنوز پیدا نشده پس بهتر است جلوی این روند را گرفته و آن را بهبود بخشید . درمان های طبیعی معمولا بهترین درمان برای هرگونه مشکل می باشند که این درمان ها بی شمارند اما شناخت بهترین و موثر ترین آن ها می تواند امر بهبودی موهایتان را سرعت بخشد .

خوراکی های موثر

خوردن غذاهای مناسب می تواند تفاوت چشمگیری را در جلوگیری از نازک شدن موها رقم بزند .
بهتر است با نگاهی بر خوردنی هایتان و تمرکز بر رعایت خوراکی های مناسب و افزایش میزان مصرف مواد مغذی از جمله پروتئین ، آهن ، امگا3 و ویتامین C  در یک بازه زمانی چند ماهه تغییرات بر موهایتان را مشاهده خواهید کرد . ویتامین هایی نیز برای پر پشت کردن مو وجود دارند که مصرف آن ها بسیار به بهبود موها کمک می کند .

جلوگیری موقت از ترشح هرمون مردانه یا همان تستسترون

یکی دیگر از روش های جلو گیری از ریزش مو جلوگیری از ترشح هرمون مردانه است و شبب شدن جریان خون در سر است که توسط مصرف و وجود کافئین در بدن و سر است .

نوشیدن آب مکرر

باید این را بدانید که یک چهارم مولکول های مو از آب تشکیل شده عنصر بسیار مهمی از مو هست . از نوشیدن آب به اندازه غافل نشوید . میزان توصیه شده برای مصرف آب در روز 8 لیوان می باشد اما مصرف بیشتر آن هم می تواند ثمربخش باشد .