تندرستی و سلامتی خانوم ها

سلامت زنان هر جامعه مسئله مهم و قابل توجهی است . سلامتی و تندرستی در هر انسانی بسیار حائز اهمیت است چرا که در صورت عدم وجود سلامتی زندگی انسان ها دچار مشکل می شود . سلامت می تواند ، مربوط به سلامت بدنی شما باشد و یا به سلامت پوست و ظاهر مربوط گردد لذا در اینجا قصد داریم راهکارهای متعدد برای سلامت ظاهری و بدن  زنان را بررسی کنیم تا با استفاده از آن ها از شیوع بیماری های رایج جلوگیری کنیم . یکی از راهکار های مناسب و پر کاربرد برای حفظ سلامت زنان استفاده از قرص هیرفولیک ومن ویتابیوتیکس مخصوص بانوان ۶۰ عددی میباشد که داروخانه جالینوس ان را به شما اراعه میدهد .

برخی بانوان و دوشیزگان را دیده اید که به هیچ عنوان و هراز گاهی بیمار می شوند آن هم به صورت خیلی جزئی و نامحسوس؟تا به حال راز سلامتی و تندرستی آنان را پرسید اید؟
آنها فصل سرما را بدون کوچک ترین عطسه ای سپری می کنند. در پرواز های شان با هواپیما صدمه ای نمی بینند و از دل دردهایی که ممکن است به آن مبتلاشوند، جلوگیری می کنند . اگر به یکی یا بهتر است بگوییم همه این رموز پی ببرید . به این گروه از زنان ملحق خواهید شد.

1- اولین راهکاری که بسیاری از پزشکان برای سلامت زنان ارائه می دهند ، استفاده از اسفناج است . اسفناج به عنوان سبزی برای پیشگیری از پوکی استخوان شناخته می شود که این موضوع به دلیل وجود کلسیم و ویتامین دی در این ماده است . همچنین ویتامین های موجود در این سبزی اثر حفاظتی برای جلوگیری از شکستگی لگن را داراست .

2- آلزایمر، پارکینسون ، کلسترول بالا و بیماری های قلبی از دیگر مواردی است که می‌تواند سلامتی زنان را دچار مشکل کنند. استفاده از میگو به عنوان یک منبع غنی از آنتی اکسیدانی به نام آستاکسانتین مفید به شمار می رود .

3- اضافه وزن یکی از مشکلاتی است که این روزها بسیاری از بانوان دچار آن شدند ، لذا استفاده از غلات سبوس دار می‌تواند در کاهش قند خون و افزایش متابولیسم بدن تاثیر گذار باشد و منجر به پیشگیری از پرخوری شده و سطح کلسترول را بهبود ببخشد و به این شیوه سلامت زنان تامین می شود .

4- سرطان سینه معضلی است که این روزها بانوان را درگیر کرده است . سرطان سینه با مصرف لوبیا تا ۴ درصد در زنان کاهش پیدا می‌کند و لوبیا سرشار از مواد شیمیایی گیاهی تحت عنوان فیتواسترول و مقدار زیادی فیبر است .

5-کیست تخمدان یکی دیگر از مشکلاتی است که در بانوان به وجود می آید . برای برطرف کردن این مشکل شما می‌توانید از چغندر ، سرکه سیب و بذر کتان استفاده کنید .

6-دقت کنید که تغذیه درست یکی از موارد تاثیرگذار در سلامتی بهتر بانوان است . این موضوع در آقایان نیز صدق می‌کند چرا که تغذیه ، نکته اصلی در سلامتی و تندرستی به شمار می رود . هر فردی باید در هر روز باید سه وعده درست غذایی را مصرف کند و میان وعده های بین آن نیز باید با میان وعده های سالم جایگزین گردد .

آب اکسیژنه نخورید
بعضی ها چند قطره از این دارو را به یک لیوان آب اضافه می کنند ( معمولا برای بهبود زخم ها استفاده می شود) تا زودتر بهبودی حاصل کنند. بعضی ها هم آن را بو می کنند.کارشناسان ، خوردن این دارو را ممنوع کردند ، اسکاچر معتقد است که این دارو به پوسته مخاطی ومجرای تنفسی آسیب می زند.

از ماساژاستفاده کنید
هادویک می گوید:ماساژ،مثل داروعمل می کند. بیشتر مطالعات نشان می دهد ، که ماساژ ، اضطراب ، فشار خون وضربان قلب و استرس را پایین می آورد . تیفانی ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه میامی می گوید : پایین آمدن سطح استرس ، سلول های ایمنی بدن را افزایش می دهد .

دوش آب سرد بگیرید
ویتراسپون 54 ساله ،رمز سلامت همیشگی اش را در گرفتن دوش آب سرد می داند . او گفت :بعداز دوش گرفتن، احساس خیلی خوبی دارم . او گفت که دوش گرفتن با آب سرد، باعث شفافیت پوستش و پرانرژی شدنش شده است . ماری آن باومن ،نویسنده کتاب مبارزه با خستگی هم ، معتقداست که این کار،هیچ ضرری ندارد .

دوش گرفتن با آب سرد ، انرژی را افزایش داده و به بهبود میگرن ، گردش خون وهر گونه دردی کمک می کند.بعضی ها می گویند ، رمز مبارزه با سرطان در زنان فرانسوی ، دوش گرفتن با آب سرد را به 10 دقیقه در تابستان ، محدود می کند. در زمستان هم بعداز دوش آب گرم ، به مدت 1 دقیقه می توان زیر دوش آب سرد ماند . یکی از راهکار های مناسب و پر کاربرد برای حفظ سلامت زنان استفاده از کپسول ول ومن ۵۰ سال به بالا ویتابیوتیکس مخصوص خانم ها ۳۰ عددی میباشد که داروخانه جالینوس ان را به شما اراعه میدهد . اگر مشکلات قلبی و عروقی دارید ، با پزشکتان در این مورد مشورت کنید . زیرا سرمای ناگهانی آب ، باعث مشکلاتی در فشار خوانتان می شود.

تحرک‌بدنی و ورزش برای بانوان شاغل و متاهل که دو شغله محسوب می‎شوند از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که این زنان بیشتر در معرض آسیب‌های روحی و جسمی قرار دارند از همین رو برای پیشگیری از بروز احتمالی برخی بیماری‌ها باید برای حفظ سلامتی و تندرستی خود بکوشند .
جلیل‌پور تصریح کرد: با توجه به نقش مهم تحرک در سلامتی و لزوم سلامت بانوان به عنوان محور اصلی خانواده و نقش مستقیم آنها در ارتقای سلامت جامعه، انتظار می‌رود از طریق دستگاه‌های متولی و رسانه ملی برای ترویج فعالیت فیزیکی زنان در هفته ملی سلامت بانوان برنامه‌های اثرگذاری تولید و پخش شود .
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری افزود : برای توانمندسازی زنان در جهت خودمراقبتی و ارتقای سطح آگاهی آنها برای داشتن جامعه‎ای تندرست و با نشاط، همکاری‌های بین بخشی در استان تقویت می‌شود و نهادهای مربوطه را در این حوزه ورود می‌دهیم.

ترویج فعالیت بدنی برای شادابی و تندرستی زنان ایران به عنوان موضوع اصلی برنامه های این هفته تعیین شده است.در زنانی که تندرستی کامل دارند سلامت جنسی نیز وجود دارد لذا بهتر است هر روز  ورزش کگل را انجام دهید .  این ورزش به تقویت عضلات کف لگن شما کمک می کند و ریسک بی اختیاری ادرار را پایین می آورد . به هنگام گرسنگی خرید نکنید چرا که در چنین حالتی حالتی بدون شک شروع به خرید اقلامی می کنید که در حالت عادی هرگز تمایلی به خرید آنها ندارید این موضوع می‌تواند در کاهش مصرف  مواد غذایی مضر تاثیر گذار باشد . برای تندرستی بانوان ، بهتر است تا مصرف گوشت کاهش یابد چرا که ثابت شده است که یک رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد گوشت قرمز و دیگر گوشت‌های فراوری شده ، خطر دیابت ، چاقی و دیگر مشکلات سلامت را افزایش می‌دهند.