سلامتی جسمی و جنسی اقایان

مشکلات اقتصادی و پیامدهای ناشی از بیکاری، مشکلات فرهنگی و اجتماعی، مشکلات خانوادگی، فقدان تأمین اجتماعی مؤثر، ضعف مدیریت کلان اجتماعی همراه با مشکلات زیست محیطی از جمله مهم‌ترین دغدغه های فکری مردان محسوب می‌شود به گونه‌ای که همچون یک بازدارنده فکری مانع از پرداختن آنان به امر سلامت خود شده است.

البته در مواردی هم احساس و تصور قوی بودن و پنهان کردن ضعف ناشی از بیماری در میان مردان، باعث می شود تا آخرین لحظه از داشتن فلان بیماری غافل بمانند و زمانی به فکر درمان بیافتند که کمترین راه نجات باقی مانده است.

در جهت حمایت، اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردان به موضوع سلامت، از ۱۵ تا ۲۱ ژوئن (برابر با ۲۶ خرداد ماه تا یکم تیر ماه سال ۹۹ ) به عنوان هفته جهانی سلامت مردان نام گذاری شده است تا مردان را به مشارکت در توسعه برنامه های بهداشتی و برخورداری از زندگی طولانی تر و سالم تر سوق دهد.

یکی از راه کار های مناسب برای تامین سلامتی اقایان استفاده ازقرص ول من کانسپشن ویتابیوتیکس ۳۰ عددی میباشد و جالینوس به شما توصیه میکند

موضوعی که معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تاکید بر آن، می گوید: هدف از تعیین این هفته به نام سلامت مردان،  انجام تشویق به فعالیت هایی است  برای آگاهی دادن به موضوعات بهداشتی  که بر مردان تأثیر می گذارد و تمرکز بر آگاهی رسانی مردان است از مشکلی که ممکن است وجود داشته باشد یا اینکه در آینده رخ دهد.

 

چند نکته اصلی پزشکی برای سلامت آقایان

اگر یک مرجع مراقبت بهداشتی ندارید یا هرگز کلسترول خود را چک نکرده‌اید، شما تنها نیستید. براساس گزارش مرکز ملی آمار بهداشت، نزدیک به ۲۶ درصد مردان در ایالات متحده فاقد یک مرجع منظم مراقبت بهداشتی درباره سلامت آقایان هستند.

اضافه وزن خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. شاخص توده بدنی (BMI) میزان چربی بدن شما را براساس قد و وزنتان اندازه‌گیری می‌کند و تشخیص می‌دهد که شما اضافه وزن دارید یا اینکه در معرض چاقی هستید. طبق آمار مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری CDC ، BMI بزرگسالان بین ۱۸.۵ تا ۲۵ در محدوده طبیعی است.

انجمن قلب آمریکا (AHA) توصیه می‌کند که همه بزرگسالان بالای ۳۵ سال هر ۵ سال یکبار کلسترول خود را چک کنند. اگر یکی از ریسک فاکتورهای زیر را دارید غربالگری باید از سن ۲۰ سالگی آغاز شود:

  1.  دیابت
  2.  مصرف دخانیات
  3.  BMI بالای ۳۰
  4.  سابقه خانوادگی سکته مغزی
  5.  بستگان درجه یک که سکته قلبی داشته‌اند

 

تری گلیسیرید زیاد با سندرم‌های متابولیک در ارتباط است که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و سکته را افزایش می‌دهد. همان مقدار خونی که برای اندازه‌گیری کلسترول خون استفاده می‌شود تری گلیسیریدها، که نوعی چربی هستند را نیز بررسی می‌کند. سطح بهینه‌تری گلیسیرید کمتر از ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر است، اگرچه سطوح کمتر از ۱۵۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر نیز طبیعی در نظر گرفته می‌شود.

اگر فشار خون شما بالا باشد، ممکن است برای کنترل آن و جلوگیری از بیماری‌های قلبی، کلیوی و سکته مغزی به دارو نیاز داشته باشید. اگر فشار خون در محدوه طبیعی باشد، باید هر دو سال یکبار فشار خون خود را چک کنید.

بر اساس گزارش AHA فشار خون طبیعی کمتر از ۸۰/۱۲۰ میلی‌متر جیوه است. اگر فشار خون شما بیشتر از این مقدار باشد، پزشک احتمالاً مرتباً آن را بررسی می‌کند. تشخیص فشار خون بالا بر اساس نتیجه دو تست با فاصله بیش از چهار ساعت دارد که بالاتر از ۸۰/۱۲۰ میلی‌متر جیوه باشند. فشار خون بیشتر از ۸۰/۱۲۰ میلی‌متر جیوه همیشه باید با یک تست دیگر تأیید شود.

سلامتی جنسی اقایان

مکمل هایی که برای بالا بردن سطح سلامتی جنسی معرفی می شود بسیار زیاد هستند، اما تا وقتی می توانید نیاز خود را از برنامه غذایی بگیرید چرا به سراغ مکمل بروید؟ اگر به دنبال راهی برای بالا بردن تحرک اسپرم خود هستید، برای اختلال در نعوظ یا بالا بردن میل جنسی غذاها و درمان های طبیعی وجود دارد.
یکی از راه کار های مناسب برای تامین سلامتی جنسی اقایان استفاده از قرص ول من پروستات ویتابیوتیکس 60 عدد میباشد و جالینوس به شما توصیه میکند

مانند گردو و هندوانه و پیاز و چند مواد مغذی دیگر که از ان ها و خواص ان ها برای شما در دارو خانه جالینوس میگوییم

گردو

دکتر اسپنسر نادولسکی، پزشک خانواده و کاهش وزن می گوید: اگر بخواهم یک غذا برای سلامت مردان توصیه کنم آن گردو است. گردو نه تنها کیفیت اسپرم را بالا می برد، بلکه عملکرد اندوتلیال ( سلامت پوشش رگ های خونی ) را نیز بهبود می بخشد. وقتی از عملکرد اندوتلیال صحبت می کنیم همیشه به یاد بیماری های قلبی عروقی می افتیم اما این عملکرد به اختلال در نعوظ نیز مربوط می شود. غذاهایی که به عملکرد اندوتلیال کمک می کنند رگهای خونی را باز و به نعوظ کمک می کنند. گردو همچنین سرشار از آلفا لینولنیک اسید ( امگا ۳ اسید چرب ضروری گیاهی )، آنتی اکسیدان و منیزیم و خیلی چیزهای دیگر نیز است.

هندوانه

این میوه ی خوشمزه و آبدار سرشار از سیترولین است، که می تواند اختلال در نعوظ را کم کند، مخصوصا اگر به دلیل فشار خون اتفاق افتاده باشد. سیترولین تبدیل به آرژنین می شود، که تولید طبیعی اکسید نیتریک را بالا می برد. و اکسید نیتریک جریان خون به بافت های عضلانی را بهبود می بخشد که شامل اندام تناسلی آقایان نیز می شود. به این علت است که هندوانه عملکرد جنسی را در آقایان تقویت می کند.

تغذیه مناسب دلیل جلوگیری از سرطان در مردان

متخصصان  تغذیه در بخشی دیگر از گفت و گو، به نقش پررنگ تغذیه در داشتن سلامت اشاره می کند و یادآور می شود: به مردان توصیه می کنم از همه گروه های غذایی استفاده کنند. دقت کنند اگر سبزیجات و میوه جات به اندازه کافی مصرف کنند خطر ابتلا به سرطان دستگاه گوارش و پروستات کمتر می شود. به عنوان مثال ماده ای در گوجه فرنگی وجود دارد به نام لیکوپن که به کاهش ابتلا به سرطان پروستات کمک می کند؛ مخصوصا اگر گوجه فرنگی به صورت پخته مصرف شود لیکوپن بیشتری خواهد داشت.

آقایان باید دقت کنند هرگونه توده یا برآمدگی در نواحی مربوط به دستگاه دفع ادرار را جدی بگیرند و با متخصص مشورت کنند. معمولا در بالای ۴۰ سالگی به آقایان توصیه می شود حتما هر دو سال یکبار، در این زمینه آزمایش دهند.

صمدپور با تاکید بر اینکه شایع ترین علت مرگ میان مردان، بیماری های قلبی و عروقی است، در مورد نوع تغذیه در جهت پیشگیری از این نوع مرگ،  استفاده از روغن های سالم، سبزیجات بیشتر، نان سبوس دار و در نهایت کنترل وزن مهمترین کاهش دهنده های فوت در اثر بیماری قلبی و عروقی است.

چاقی های شکمی هم خطر ابتلا به دیابت و مقاومت به انسولین و کبد چرب را دوچندان می کند موضوعی که در مردان ایرانی شایع تر است. این چاقی به علت بد بودن غذیه و کمی تحرک است که باعث افزایش قطر شکمی می شود که علاوه بر کمردرد، بیماری های جانبی را افزایش خواهد داد. پس به شدت افزایش تحرک و تغذیه سالم توصیه می شود.