آیا می دانید بسیاری از علائم مشهود پیری را می توان در کاهش حجم جستجو کرد ؟ با نازک شدن بافت های صورت ، خطوط اطراف بینی و دهان منقوش می شوند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. ژل فیلر هایی مانند ژوویدرم ، آلاینا ، رووفیل ، آرویه و… می توانند حجم از دست رفته را برای صاف شدن چین و چروک ، کم حجم شدن لب و ظاهر جوان تر به ما کمک کنند . در زیر همه چیز در مورد روش های درمانی ژل فیلر های تزریقی را بیاموزید .

ژل فیلر تزریقی چیست؟

فیلر های پوستی موادی مانند ژل هستند که در زیر پوست تزریق می شوند تا حجم از دست رفته ، خطوط صاف و نرم شدن چین ها را بهبود بخشیده و یا خطوط صورت را تقویت کنند . سالانه بیش از 1 میلیون زن و مرد این روش درمانی محبوب جوان سازی صورت را انتخاب کرده اند که می تواند یک روش مقرون به صرفه برای جوانتر به نظر رسیدن بدون جراحی یا توقف باشد .

چگونه ژل فیلر های پوستی می توانند ظاهر من را بهبود بخشند ؟

در حالی که ژل فیلر های پوستی به طور عادی به عنوان “فیلر چین و چروک” شناخته می شوند ، آنها می توانند کارهای دیگری غیر از صاف کردن چین و چروک ها انجام دهند ، اگرچه در این زمینه نیز بسیار عالی هستند ! در اینجا چند مورد مشترک وجود دارد که پرکننده های پوستی می توانند به شما کمک کنند :

خطوط اطراف بینی و دهان را صاف کنید (معروف به خطوط ماریوت ، خط لبخند و پرانتز)

افزایش و بازگرداندن حجم به گونه ها یا شقیقه های فرو رفته

خطوط عمودی لب را کاهش دهید

لب ها را چاق و بلند کنید

چین چانه را صاف کنید

تقارن را در بین ویژگی های صورت بهبود ببخشید

به کدام ژل فیلر نیاز دارم ؟

با وجود بسیاری از محصولات ژل فیلر در بازار ، بدون راهنمایی های جراح زیبایی با تجربه می توان دانست که کدام گزینه برای شما بهترین است . هر محصول منحصراً فرموله شده است تا از بافت ، تراکم و عمق تزریق خاصی برخوردار باشد ، به این معنی که برخی از مواد پرکننده برای مناطق خاصی که مورد توجه هستند بهتر کار می کنند . در حالی که ارائه دهنده شما تعیین می کند که چه کالایی برای شما بهترین است .

ترکیبات ژل فیلر ها چیست؟

انواع محصولات ژل فیلر مورد تأیید FDA وجود دارد که جراحان زیبایی از آنها استفاده می کنند . به طور کلی ، ژل فیلر ها بر اساس ماده ای که از آن ساخته می شوند ، دسته بندی می شوند .

نکته ای برای ایمنی شما : همیشه اطمینان حاصل کنید که ژل فیلر ها نام تجاری مورد تأیید FDA را دریافت می کنید ، که فقط از طریق پزشک مجاز مانند جراح زیبایی دارای تابلو مجاز در دسترس هستند .

اسید هیالورونیک (HA)

هیالورونیک اسید ماده ای طبیعی است که از قبل در پوست شما یافت می شود. این به لاغر و مرطوب نگه داشتن پوست کمک می کند. پرکننده های HA معمولاً نرم و ژل مانند هستند. نتایج موقت است ، 6 تا 12 ماه یا بیشتر طول می کشد تا بدن ذرات را به تدریج و به طور طبیعی جذب کند. بیشتر پرکننده های HA با لیدوکائین تزریق می شوند تا به حداقل درد هنگام و بعد از درمان کمک کنند.

کلسیم هیدروکسیلاپاتیت (CaHA)

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم نیز ماده ای طبیعی است که عمدتا در استخوان های ما یافت می شود. وقتی ذرات کلسیم در پرکننده استفاده می شود ، تقریباً میکروسکوپی بوده و در یک ژل صاف معلق می شوند. قوام یک پرکننده CaHA به طور معمول ضخیم تر از ماده پرکننده اسید هیالورونیک است و به طور معمول ماندگاری بیشتری نیز دارد ، یعنی برای بیشتر بیماران حدود 12 ماه. هیدروکسیلاپاتیت کلسیم نیز گزارش شده است که به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می کند و به طور معمول برای ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک استفاده می شود.

اسید پلی-ال-لاکتیک

پلی-ال-لاکتیک اسید یک ماده مصنوعی زیست سازگار است (به معنی استفاده از آن در بدن بی خطر است) ، زیست تخریب پذیر. سالهاست که در وسایل پزشکی مانند بخیه های محلول استفاده می شود. محصولات اسید لاکتیک پلی-ال از نظر فنی به عنوان “محرک های کلاژن” طبقه بندی می شوند ، زیرا مکانیسم اصلی آنها برای صاف کردن خطوط ریز از طریق کمک به پوست برای بازسازی کلاژن طبیعی است – ژل پرکننده خود چند روز پس از درمان از بین می رود. از اسید پلی-ال- لاکتیک به طور معمول برای درمان چین و چروک های عمیق صورت استفاده می شود و نتایج آن می تواند بیش از 2 سال طول بکشد.

پلی متیل متاکریلات (PMMA)

پلی متیل متاکریلات (PMMA) ماده ای مصنوعی و زیست سازگار است که در بیشتر قرن گذشته در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. در پرکننده های پوستی ، PMMA به شکل یک “میکروسفر” یا یک گلوله کوچک است که برای ایجاد پشتیبانی مداوم در زیر پوست باقی می ماند. پرکننده های PMMA همچنین حاوی کلاژن هستند ، ماده ای که به طور طبیعی در پوست ایجاد می شود و ساختار و سفتی آن را فراهم می کند.

تزریق چربی اتولوگ (پیوند چربی صورت)

تزریق چربی اتولوگ تنها درمان پرکننده تزریقی است که نیاز به جراحی دارد ، اما نتایج ممکن است سالها ادامه داشته باشد. چربی خود را از یک منطقه دیگر برداشت می شود ( به معنای اتولوگ “از همان فرد”) ، معمولاً با استفاده از لیپوساکشن . سپس چربی تصفیه شده و به صورت تزریق می شود تا به حجم ، گونه ها ، شقیقه ها ، پلک های پایین یا سایر نواحی بازگردد. تزریق چربی برای انجام ایمن و دستیابی به نتایج عالی نیاز به آموزش تخصصی دارد و فقط باید توسط یک جراح زیبایی باتجربه و دارای مجوز انجام شود.

مشاوره قبل از درمان

در طی مشاوره ، جراح زیبایی شما را مورد توجه قرار داده و سابقه پزشکی شما را بررسی می کند. در حالی که خطرات مرتبط با پرکننده های پوستی ناچیز است ، شما باید قبل از درمان به طور کامل سابقه پزشکی خود را فاش کنید ، زیرا برخی از آلرژی ها ، بیماری های پوستی و عصبی یا داروها می توانند ایمنی یا نتایج شما را به خطر بیندازند. به عنوان مثال ، اگر از NSAID (مثلاً آسپیرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن) یا داروهای رقیق کننده خون استفاده کرده اید ، باید به جراح زیبایی خود بگویید ، زیرا این موارد احتمال کبودی را افزایش می دهند .

درمان پرکننده تزریقی شما

درست قبل از درمان واقعی ، ناحیه تمیز می شود و ممکن است قبل از تزریق بی حس کننده موضعی به شما داده شود تا ناحیه بی حس شود. بسیاری از محصولات پرکننده همچنین حاوی لیدوکائین ، ماده بیهوشی خفیف است که برای کمک به کمترین میزان ناراحتی در طول و بعد از درمان شما کمک می کند. سپس ارائه دهنده شما مقدار دقیق فیلر را از نظر استراتژیک در زیر پوست تزریق می کند.

بسته به محصول و مناطق تحت درمان ، باید بلافاصله پس از تزریق مواد پرکننده ، نتایج را مشاهده کنید. بعضی از بیماران کبودی و تورم خفیفی را تجربه می کنند ، اما این موارد موقتی است و باید طی روزهای پس از درمان فروکش کند. شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید ، اما ممکن است جراح زیبایی از شما بخواهد که یک روز را با ورزش یا سایر فعالیت های سنگین تعطیل کنید.

اگر تزریق چربی انجام می دهید

پیوند چربی صورت یک عمل جراحی است و از پروتکل درمانی متفاوتی پیروی می کند . به طور معمول ، پیوند چربی به عنوان یک روش سرپایی و با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی انجام می شود . بسته به میزان لیپوساکشن انجام شده ، ممکن است تا 2 هفته زمان خرابی نیاز باشد. جراح زیبایی شما آنچه را که با جراحی و بهبود در حین مشاوره انتظار می رود ، انجام خواهد داد .

نتایج تزریق ژل فیلر چه مدت طول می کشد؟

تأثیر دوام پرکننده های پوستی یا همان ژل فیلر ها به محصول ، منطقه درمان و بیمار بستگی دارد. به طور کلی ، هرچه محصول چگالتر و عمیق تر تزریق شود ، ماندگاری بیشتری خواهد داشت ، اگرچه این یک قانون سخت و سریع نیست. برای حفظ نتایج شما ، جراح زیبایی شما به سادگی درمان را تکرار می کند ، مقدار و روش ها را در صورت لزوم برای اطمینان از نتایج مطلوب تنظیم می کند.

مواد پرکننده هیالورونیک اسید موقت ترین گزینه هستند و به همین دلیل اغلب برای بیماران پرکننده بار اول توصیه می شوند. اینها معمولاً از 6 تا 18 ماه طول خواهد کشید. تزریقات روی لب ها کمی سریعتر از آنهایی که در چین های بینی قرار می گیرند ، فرسوده می شوند. برخی از پرکننده های HA ، مانند VOLUMA ، فرموله شده اند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند ، اما معمولاً در برخی مناطق ، مانند گونه ها محدود می شوند.

پرکننده های مصنوعی تمایل به دوام بیشتری دارند ، زیرا توسط بدن جذب نمی شوند. آنها می توانند یک گزینه عالی برای بیمار مناسب باشند ، اما شما می خواهید آماده باشید تا به نتایج چندین سال دیگر متعهد شوید – و یک ارائه دهنده با تجربه و واجد شرایط را انتخاب کنید که سبک زیبایی را دوست دارید.

تزریق چربی به معنای نامحدود است. با این حال انتظار می رود که مقداری از چربی تزریق شده زنده نماند. در ابتدا ، جراح زیبایی شما ممکن است ناحیه درمان را بیش از حد پر کند ، در نتیجه یک ظاهر کامل تر ایجاد می شود که به تدریج ظاهر طبیعی تری پیدا می کند.